Ewelina „Evi” Ekalt

Ewelina Ekalt – Dancehall Szkoła Tańca Repla

Ewelina Ekalt

Instruktorka Dancehall

Ewelina (Evi) Ekalt – przede wszystkim tancerka, a poza tym choreograf, instruktor i absolwentka Akademii Morskiej w Szczecinie.

Jej życie nabrało sensu, smaku i koloru w 2005 roku, kiedy odkryła pasję swojego życia w szczecińskim Pałacu Młodzieży – taniec. Tam przez wiele lat poznawała jego różne formy, od hip hopu po taniec nowoczesny. Minęło dużo czasu, zanim odnalazła styl, w którego rytmie biło jej serce. A stało się to 2010 roku, gdy jej energia, upór i pasja do tańca rzuciły ją prosto w ramiona Dancehallu, dla którego totalnie straciła głowę.

Wydarzeniem przełomowym w jej karierze był dla niej udział w pierwszych zawodach w Toruniu „Urban Dance Meeting”, gdzie bez dokładnej znajomości zasad czy kultury tego jamajskiego tańca przeszła do półfinału i tym samym znalazła się w pierwszej ósemce najlepszych tancerek turnieju. Dodało jej to sił i motywacji do dalszej pracy. Wtedy uświadomiła to sobie samej, a teraz uświadamia już innych, że dancehall nie kończy się na potrząsaniu pośladkami, ale jest to taniec z ogromną ilością podstaw i kroków, które nieustannie rodzą się w Jamajce.

Największym osiągnięciem Evi było zajęcie:

· V miejsce formacji „Trap Setta” w kategorii Dancehall od 12 lat w IX Ogólnopolskim festiwalu tańca nowoczesnego w Łebie w 2015 roku,

· Wyróżnienie formacji „Trap Setta” na miejskim przeglądzie zespołów tanecznych w Szczecinie w 2015 oraz 2016 roku,

· IV miejsce duet Dancehall or Die/Dancehall International w 2015 roku,

· IV miejsca na ogólnopolskich zawodach w Gdańsku – Attitude Attack Contest w 2013 roku.

· IV miejsce solo Dancehall or Die w Poznaniu w 2016 roku. (50 startujących).

· V miejsce formacja Killa Flava na zawodach Dancehall or Die w Poznianiu w 2016 roku. ( 22 ekipy)

Obecnie jako zbzikowana pasjonatka kultury jamajskiej od wielu lat rozwija się biorąc udział w rozmaitych warsztatach w kraju i za granicą. We wrześniu 2016 roku postanowiła wylecieć na Jamajkę, gdzie uczyła się od twórców tego stylu i poznała jamajską kulturę.