Ewelina “Evi” Ekalt

Ewelina Ekalt – Dancehall Szkoła Tańca Repla

Ewelina Ekalt

Instruktorka Dancehall

Ewelina (Evi) Ekalt – przede wszystkim tancerka, a poza tym choreograf, instruktor i absolwentka Akademii Morskiej w Szczecinie.

Jej życie nabrało sensu, smaku i koloru w 2005 roku, kiedy odkryła pasję swojego życia w szczecińskim Pałacu Młodzieży – taniec. Tam przez wiele lat poznawała jego różne formy, od hip hopu po taniec nowoczesny. Minęło dużo czasu, zanim odnalazła styl, w którego rytmie biło jej serce. A stało się to 2010 roku, gdy jej energia, upór i pasja do tańca rzuciły ją prosto w ramiona Dancehallu, dla którego totalnie straciła głowę.

Wydarzeniem przełomowym w jej karierze był dla niej udział w pierwszych zawodach w Toruniu „Urban Dance Meeting”, gdzie bez dokładnej znajomości zasad czy kultury tego jamajskiego tańca przeszła do półfinału i tym samym znalazła się w pierwszej ósemce najlepszych tancerek turnieju. Dodało jej to sił i motywacji do dalszej pracy. Wtedy uświadomiła to sobie samej, a teraz uświadamia już innych, że dancehall nie kończy się na potrząsaniu pośladkami, ale jest to taniec z ogromną ilością podstaw i kroków, które nieustannie rodzą się w Jamajce.

Największe osiągnięcia Evi:

 • II miejsce Wicked Dance Contest – Dancehall Queen w Katowicach w 2018 rok (24 startujących)

 • II miejsce Every Women is a Queen w Lublinie w 2018 roku

 • II miejsce duet A Queen Ting – Dancehall Queen w Gdańsku w 2018 roku

 • III miejsce duet Wicked Dance Contest – Dancehall Queen w Katowicach w 2018 roku

 • VI miejsce duet Dancehall Challenge w 2018 roku (43 startujące)

 • Top 4 Special Gyal w Poznaniu w 2018 roku (34 startujących)

 • II miejsce Wicked Dance Contest – Dancehall Queen w Katowicach w 2017 rok (43 startujących)

 • II miejsce Move Dem Up Dancehall Queen w Gdyni w 2017 roku

 • Top 7 Slavic Dancehall Queen Poland w 2017 roku (21 startujących)

 • IV miejsce duet Dancehall or Die/Dancehall International w 2015 roku,

 • IV miejsca Attitude Attack Contest w Gdańsku w 2013 roku.

 • IV miejsce solo Dancehall or Die w Poznaniu w 2016 roku. (50 startujących).

 • V miejsce formacja Killa Flava na zawodach Dancehall or Die w Poznianiu w 2016 roku. ( 22 ekipy)

Obecnie jako zbzikowana pasjonatka kultury jamajskiej od wielu lat rozwija się biorąc udział w rozmaitych warsztatach w kraju i za granicą. We wrześniu 2016 roku postanowiła wylecieć na Jamajkę, gdzie uczyła się od twórców tego stylu i poznała jamajską kulturę.

Dancehallowe umiejętności szkoliła pod okiem taki sław jak: Sri Lanka (JA), Rifical Trice (JA),Orville Xpressionz (JA), Global Bob (JA), Shelly Xpressionz (JA), Boysie Roses (Ja), Rudey Legacy (JA), Dansa Bling (JA), Kool Ravers (JA),Blazer Frass (JA), Craig Black Eagle (JA), JR Black Eagle (JA), Latonya Style (JA), Kimiko Versatile (JA), Matthew Richards (JA),Ovamarz (JA), Andre Cosmic (JA) Oshane Overload Skankaz (JA), Kool Ravers (JA), Famous Dancer (JA), Zidan Xqlusiv (JA), Stacia Fya (JA), Colo Colo (JA), Keimo Equanoxx (JA), Junior DevaKirk Stewart Endevarous (JA), Rollx Dymond (JA),
Fraules (RUS), Camron One Shot (FR), Jiff Di Bossan (RU), Swaggi Maggi (DE), Katrin Wow (UK), Alevanille (IT), Rafa Redvolcon (ES), Joan Gringesho (FR), Marthe Vangeel(NL),Kasia Jukowska (PL), Agata Rzepka (PL), Aga Morko (PL), Ula Afro Fryc (PL), Malwina Żygowska (PL), Monika Cichocka (PL), Agata Wojtaszek (PL), Dominika Peszel (PL), Agnieszka Białoń (PL)