AGNIESZKA BORKOWSKA

Instruktorka, tancerka, choreografka

Agnieszka Borkowska

Urodzona 22 września 1994 r. w Szczecinie. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych
w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Debiutowała w OCH-TEATRZE, gdzie wystąpiła w „Balu manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra, w Warszawskiej Operze Kameralnej wystąpiła w spektaklu “Czarodziejski flet”, którego reżyserem był Giovanny Castellanos.
Od kilkunastu lat współpracuje ze szczecińskim Teatrem „nie ma”, którego dyrektorem artystycznym jest Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz.

Osiągnięcia Agnieszki Borkowskiej

Laureatka konkursu na premierę w ramach konferencji tańca organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, gdzie wystawiła spektakl “Absolwenci”.
Stypendystka Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel Awiwie, gdzie współtworzyła spektakl „No borders”.
Autorka choreografii „On ice this thin”, która zakwalifikowała się do finału Międzynarodowego Konkursu 3,2,1…Taniec w Krakowie oraz wygrała polskie eliminacje do konkursu SoloDuo w Budapeszcie.

Wiedzę i doświadczenie zdobywała u takich pedagogów jak: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Jacek Łumiński, Janusz Skubaczkowski, Eryk Makohon, Natalia Iwaniec, Patricia van Deutekom i wielu innych.

Prywatnie fanka brokatu, wszystkiego co jest brokatowe i się świeci. Ogólnie wyznaje w życiu zasadę „less is more”- chyba że mowa o brokacie właśnie. Kompulsywnie kupuje kwiatki. Na chwilę przed pierwszym lockdownem, gdy Polacy masowo nabywali makaron i papier toaletowy, ona ratowała z supermarketu fikusy.

WPADAJ NA ZAJĘCIA DO AGNIESZKI

Zobacz kiedy odbywają się zajęcia taneczne z Agnieszką Borkowską

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej