AGNIESZKA BORKOWSKA

Instruktorka, tancerka, choreografka
Agnieszka Borkowska

Agnieszka Borkowska

Urodzona w Szczecinie. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Debiutowała w OCH-TEATRZE, gdzie wystąpiła w „Balu manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra, w Warszawskiej Operze Kameralnej wystąpiła w spektaklu “Czarodziejski flet”, którego reżyserem był Giovanny Castellanos.

Współpracuje też z Teatrem Nowszym jako tancerka w spektaklu “Frankenstein”(chor. Tomasz Ciesielski).

Podczas zajęć skupia się na indywidualności każdej osoby, ekscytuje ją potencjał różnorodności ludzi na sali. O atmosferę dba korzystając z wiedzy z zakresu komunikacji bez przemocy (NVC) oraz puszczając stare polskie piosenki.

Osiągnięcia Agnieszki Borkowskiej

Założycielka Kolektywu Eufeminy, w którym udziela się w roli reżyserki i choreografki.
W ramach działalności grupy powstały filmy: “Linieję”, “MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”, “Jeszcze Polka”.

Osiągnięcia etiudy “MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”:
-nagroda publiczności w kategorii Videoperfrmance podczas Imagenations Festival
-tytuł finalisty konkursu Open Call MOV(I)E FLOW
-oficjalna selekcja na festiwal Muestra Movimiento Audiovisual
-tytuł laure.ata festiwalu Short to the Point w kategorii “Social Change” – prezentacja podczas festiwalu Short Waves 2022

Pomysłodawczyni i współprowadząca warsztaty charytatywne “No dance is illegal”, z których całkowity dochód przeznaczony był na wsparcie działalności Grupy Granica

Laureatka konkursu na premierę w ramach konferencji tańca organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, gdzie wystawiła spektakl “Absolwenci”.

Stypendystka Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel Awiwie, gdzie współtworzyła spektakl „No borders”.

Autorka choreografii „On ice this thin”, która zakwalifikowała się do finału Międzynarodowego Konkursu 3,2,1…Taniec w Krakowie oraz wygrała polskie eliminacje do konkursu SoloDuo w Budapeszcie.

WPADAJ NA ZAJĘCIA DO AGNIESZKI

Zobacz kiedy odbywają się zajęcia taneczne z Agnieszką Borkowską

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej